• 0506 773 94 74
  • info@adiyamankervansaraykahve.net

7 Karışımlı Meşhur Yaptat Kahvesi

Oca 07 ,2018

7 Karışımlı Meşhur Yaptat Kahvesi

 

            Yaptat kahvesi, hem bir Osmanlı dibek kahvesi olmasından dolayı hem de 7 muhteşem karışımı ile Adıyaman yöresine ait lezzetleri bir araya getirmesinden dolayı farklı tat arayan kişilerin beğenisini toplamış bir kahve çeşididir. Mistik kokusu ile birlikte farklı aromaların özlerini paylaşan Yaptat kahvesi, doğal içerisinin yanı sıra 7 tadı birleştiren oldukça sağlıklı bir kahvedir. Yaptat kahvesinin ünü ve lezzeti bu 7 tadın bir araya gelmesiyle oluşmuştur. Bu kahve türünün en belirgin özelliği de diğer kahve türlerinden farklı olarak pek çok mistik koku ve tadın bir arada bulunmasıdır.

 

 Yaptat Kahvesi İçeriği

 

            Yaptat kahvesi lezzet ve bu lezzeti barındıran malzeme açısından oldukça zengin bir kahve çeşididir. Yaptat kahvesinin içinde bulunan tatlar ise şu şekildedir;

 

 -Damla Sakızı

 -Keçiboynuzu

 -Sahlep

 -Yemen Kahvesi

 -Menengiç Kahvesi

 -Çikolata

 -Krema

 

            İçeriğinde yer alan bu lezzetler sayesinde başta Adıyaman olmak üzere Türkiye'nin pek çok yerinde üne kavuşan Yaptat kahvesi, son zamanlarda pek çok kişinin buluştuğu ortak lezzetlerden biri haline gelmiştir. Sadece lezzetiyle değil, içinde bulunan malzemelerin sağlık açısından olumlu etkileriyle de adını duyuran Yaptat kahvesi, pek çok kişinin içmekten zevk aldığı bir kahvedir.

 

 Yaptat Kahvesi ve Sağlık

 

            Yaptat kahvesi içinde bulunan lezzetlerin hepsi sağlık açısından farklı bir etkiye sahiptir. Bağırsakların düzenli şekilde çalışmasını sağlamak, bağışıklık sistemini güçlendirmek, böbrek, kalp ve damar gibi rahatsızlıklarla birlikte diyabet hastalarına da oldukça faydalı olmak Yaptat kahvesinin en başlıca sağlığa olumlu etkileridir. Bunların yanı sıra, içerisinde bulunan çikolata ve krema gibi besinlerle birlikte mutluluk hissinin artmasını sağlayarak zihinsel ve psikolojik rahatlama sağlamaktadır. Ayrıca, vücuda sağladığı direnç ile birlikte enerji hissi de kazandırmaktadır. Son zamanlarda kahvenin, kanseri önleyici etkisinin de olduğu uzmanlar tarafından belirtilmektedir.

 

Etiketler: yaptat kahvesi
Yeni kahve türlerini bilmek ister misiniz?
E-Bültene Kayıt Olun