• 0506 773 94 74
  • info@adiyamankervansaraykahve.net

Adıyaman Kervansaray Kahvesi Bayilik

Eyl 20 ,2017

         Türk milleti ile özdeşleşen kahve, tüm dünyada en çok tüketilen içecekler grubundadır. Telvesi ile ikram edilen bu eşsiz lezzet, bugün Türkiye de Adıyaman da üretilmektedir. Oldukça köklü bir tarihe sahip olan Kahve kültürümüzün de çok değerli ögelerinden birisidir. Gerek tadı ile gerek kokusu ile insanı bambaşka dünyalara davet eden bu tat ustalık ve maharetin birleştiği adeta bir sanattır. Adıyaman kervansaray kahvesi bayilik konusunda da oldukça yoğun bir ilgi görmektedir.

 

         Kahvenin ülkemize gelişi oldukça eskidir. 1500 li yıllarda Kanuni Sultan Süleyman a yemenden, Özdemir Paşa tarafından hediye olarak getirilmiş, Osmanlı sayesinde Avrupa ile tanışmıştır. O zamanlar çok az bulunması sebebi ile küçük fincanlarda ikram edilmiş, günümüze de aynı şekli ile aktarılmıştır. Hatta bir dönem yasaklı içecekler kategorisine alınmış olsa dahi yine de kendini en sevilen ve en çok tüketilen kahveler arasına yazdırmıştır. Daha sonraki yıllarda farklı girişimciler tarafından bir ticaret kaynağı şeklini almıştır.

 

        Ham olarak Arap diyarından yurdumuza gelen kahve, sistemli ve kaliteli hizmet anlayışı altında kurulan firmamızda, işlenmekte ve orijinalliği bozulmadan doğal yöntemler ile halkın hizmetine sunulmaktadır. Kahvenin çeşitlendirilmesi, lezzetine eklenen sevgi ile bütünleştirilmesi hem kültürümüze bir hizmet hem de halkımıza bir hizmettir. Bu bağlamda yoluna devam eden bizler, en değerli gücümüzü, sizlerin isteklerinden almaktayız. Bu doğal lezzeti sizlerde sitemiz üzerinden sipariş edebilir, sevdikleriniz ile hoş sohbetinize daha da mana ekleyebilirsiniz.

Etiketler: adiyaman kahvesi,
Yeni kahve türlerini bilmek ister misiniz?
E-Bültene Kayıt Olun