• 0506 773 94 74
  • info@adiyamankervansaraykahve.net

Adıyaman Kervansaray Kahvesi İçen 11 İnsan Profili

Ara 23 ,2018

Adıyaman Kervansaray Kahvesi İçen 10 İnsan Profili

 

            Her gün hatta günde birkaç kez içilen Adıyaman kervansaray kahvesi, içimizi ısıtan, yorgunluk attıran, lokum, çikolata, kurabiye ya da pasta ile içildiğinde keyfi kat be kat artıran bir içecek. Evde, iş yerinde, lokantada, bulduğumuz her yerde Adıyaman Yaptat Kervansaray Kahvesini içmeyi seviyoruz. Toptan veya perakende olarak ücretsiz kargo ile Türkiye'nin dört bir yanına ulaştırılan Adıyaman kahvesi, 7 karışımlı damla sakızlı ve kakuleli 2 çeşidi yanında 3 karışımlı sütlü menengiç kahvesi olarak 3 farklı lezzette sunuluyor. Adıyaman Kervansaray Kahvesinin tadına bir bakansa bir daha başka kahve içemiyor. Şimdi bu kahveyi içen 10 insan profiline bir göz atalım

 

 1.Kokusuna hasta olanlar

 

            Kahveyi sadece bir içecek olarak düşünmeyen ve kokusunu duyduğu anda adeta başka dünyalara yolculuk edenlerin tercihi olan Kervansaray kahvesi, tüm evi saran görkemli kokusu ile bu kokuya hasta olanların başını döndürüyor. Öyle bir koku ki insanın aklında hiç kahve içmek yokken kahve kokusunu duyduğumuz anda krize giriyor ve mutlaka o kahveyi içmeliyim diyoruz. Hele ki bu kahve bir de 7 karışımlı Kervansaray kahvesi olursa. İçerisindeki her bir şifalı gıdanın aromasını pişerken ayrı ayrı ayrı hissettiğimiz kahvemiz pişerken tüm evi o enfes koku sarıyor ve o anda kahve içmeye niyeti olmayanları bile baştan çıkarıyor.

 

 2.Sağlığına düşkün olanlar

 

            Sağlığına düşkün olanların kahveye olan tutkunluğunu duydunuz mu bilmiyoruz. Zira kahve adeta şifa deposudur. Karaciğer sağlığını olumlu etkileyen, metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımını kolaylaştıran kahve, sağlığına önem veren insanların içeceğidir. İçinde yer alan Yemen kahvesi, menengiç, kakule, salep, Harnup tozu keçiboynuzu, krema, kakao ve kahve kreması ile vitamin ve mineral deposudur. Kansere ve yaşlanmaya karşı savaş açan kahvemiz E ve B vitaminleri, sodyum, potasyum, fosfor, kalsiyum, demir, magnezyum, çinko, bakır, mangan, selenyum ve kadminyum bakımından zengin olup egzama, astım ve ishale de iyi gelir. Böbrek fonksiyonlarına iyi gelen, göğüs hastalıkları ve mide rahatsızlıklarını gideren damla sakızlı içeriğinden 70 derde deva keçiboynuzu içeriğine kadar birçok besini içerisinde barındırıyor ve şifa dağıtıyor.

 Meşhur Dibek Kahvesi Hakkında Bilmeniz Gereken 6 Şey

 3.Sabahları kahve ile uyananlar

 

            Bazılarımız var ki sabahları kahve içmeden uyanamıyoruz ve hatta buna afyonumuz patlamadı henüz diyoruz. Sabahları şöyle bol köpüklü mis gibi kokusu ile daha ilk dakikalardan itibaren gözlerimizi açan bir kahvenin yerini ne tutabilir ki. Eğer kahve içmeyi seviyorsanız sabahları sizi nasıl da canlandırıp uyku modundan çabucak çıkardığına şahitsiniz demektir. Yaşam için gerekli birçok besin maddesini içeren kahve, ilk yudumdan itibaren 10 dakikada etkisini gösterir ve kafein hızla etki ederek gözlerimizi fal taşı gibi açar. Alzheimer ve bunamayı bile önlemeye yardımcı olduğu bilinen kahvenin uykumuzu açarak dikkatimizi yoğunlaştırmada gösterdiği etkiyi gösteren başka bir şey yoktur.

 

 4.Enerjiye ihtiyacı olanlar

 

            Kendinizde yerinizden kalkacak enerjiyi bulamıyorsanız üzülmeyin. Hemen bir fincan Kervansaray kahvesi için ve içerdiği kafeinle hemen enerji toplayarak zindeliği yakalayın. Çevrenize dikkatlice baktığınızda sürekli koşuşturan ve yerinde duramayan insanların elinde hep kahve fincanı görürsünüz. Çünkü bu bitip tükenmek bilmez enerjilerini kahveye borçludurlar. Kafeinin kristalize bir yapısı olmasına rağmen insana çok fazla enerji verir. Hatta geceleri fazla kaçıranlar uyumak bir yana gündüz kadar enerjik gecesini geçirir. Adrenalin seviyesini yükselten kahve, yağ dokularındaki yağ asitlerini serbest bırakır ve spor yaparken bile performans artırır.

 

 5.Stil sahibi olanlar

 

            Stil sahibi olan insanların kahve ile ne alakası var demeyin. İnanın belli bir çizgisi olan insanlar kendilerini alışkanlıkları ile de ön plana çıkarıyor. Gerek iş ortamında gerek dışarıda lokanta, cafe veya eğlence ortamında, ya da ev ortamında sürekli kahve tüketenlere bakarsanız her birinin kendine has bir tarzı olduğunu görürsünüz. Tek ortak noktaları ellerindeki bir fincan Kervansaray kahvesidir. Bu tür insanların ellerinde ne çay veya meyve suyu ne de asitli içecekler görürsünüz. Onlarla bir arada olmanın neden keyifli olduğunu hiç düşündünüz mü? Çünkü siz içmeseniz de söyledikleri bir fincan kahve masaya geldiğinde kokusu ile karşılarındakini etkilemeyi bilirler.

 

 6.Muhabbeti kahve ile tatlandıranlar

 

            "Gönül ne kahve ister ne kahvehane, gönül muhabbet ister kahve bahane". İşte kahve böyle bir şey. Muhabbet için bahane, ama içince şahane. Eskiden kahve sadece çok kıymetli misafirlere ikram edilen değerli bir içecekmiş. Halen de öyle. Bir kahve içelim de iki lafın belini kıralım diye başlarız ve enfes kahvemizi yudumlarken muhabbetin derinlerine dalarız. Muhabbeti kahve ile taçlandıranların elinden kahve düşmez. Bu insanlar bir taraftan sağlık deposu kahvelerini yudumlarken diğer taraftan unutulmaz ve keyifli sohbetlere imza atarlar.

 

 7.Mutlu olmayı bilenler

 

            Kervansaray kahvesini içenler inanın nasıl mutlu olacağını bilen insanlardır. Verilen bir kahve molası sonrası onları bir izleyin. Adeta yüzlerinde gülücükler açar ve enerji depolarlar. Sindirim sistemi, dolaşım sistemi ve beyin derken tüm vücudu dolaşan kafein beyindeki inhibitör nörotransmiteri bloke ederek beyindeki nöronların daha hızlı ateşlenmesini sağlamakta, bu durum da ruh halimizi, enerjimizi, hafızamızı, tepki süremizi ve bilişsel aktivitelerimizi artırır. Kahveyi içmek bir yana sadece koklamak bile insanı sakinleştirip mutlu etmeye yetiyor. İşte bu yüzden mutlu olmayı bilen insanlar kahve içiyor.

 

 8.Yaşamdan keyif alanlar

 

            Kahve içip te mutsuz olan veya kahve içmekten keyif almayan pek insan görmedik. Hele ki bu bir de Adıyaman Kervansaray Kahvesi olursa. Yaşamdan keyif alan insanlar her şeyin iyisini bildiği gibi kahvenin de iyisini biliyor ve kervansaray kahvesi içiyor. Üstelik kahve içtikten sonra daha bir keyifli oluyor, yaşamın tadını çıkartıyorlar.

 

 9.Kahve bağımlısı olanlar

 

            Eğer bu bağımlılık ise olsun varsın diyenlerdenseniz siz de bir kahve bağımlısısınız demektir. Zaten kahvenin tadına, vücutta yaptığı değişikliklere ve verdiği enerjiye bakıp kahveyi bir tadanın bir daha bırakması çok zordur. Daha pişerken insanı mest eder ve havaya dağılan aroma kokusu ile insanı cezbeder. Pişen kahve kokusunu duyup ta gel de içme... İşte bu, bir kahve bağımlısı için çok zordur. İlle de o kahve içilecek.

 

 10."Ben Türküm Türk kahvesi içerim" diyenler

 

            Türkler kadar milliyetçi bir millet henüz dünyada görülmemiştir. O kadar vatanımıza ve milletimize düşkünüz ki, kendi Türk kahvemiz dururken diğer kahvelere dönüp bakmıyoruz bile. Zaten gerek de yok ki. Üstelik Kervansaray kahvesinin tadına bakan yabancılar da bu eşsiz tat ve lezzete bayılıyor. Yabancılar böyle düşünürken biz Türklerin Türk kahvesi düşkünü olmasından daha doğal ne olabilir ki. Biz Türküz ve Türk kahvesi içeriz, içmeyi severiz. Onlarca faydası, baştan çıkaran kokusu, ve sunumundan içimine, bol köpüğünden tadı ve lezzetine kadar her şeyi ile mükemmel olan Kervansaray kahvesi dururken diğer kahveleri zaten artık kimse aramaz oldu.

 

            Her geçen gün hayatımıza daha çok giren Adıyaman Kervansaray kahvesine toptan veya perakende satışlarla birkaç günde sahip olmak mümkün. Web sitesinden hemen siparişinizi geçin ve bitmesini asla istemeyeceğiniz enfes Adıyaman Kervansaray kahvenizi adresinize teslim alın.

adıyaman kervansaray kahvesi içerisindeki farklı aromalar sayesinde kahveye zenginlik sağlamakta olup damak tadına ayrı bir lezzet sunmaktadır.

 

Etiketler: Adıyaman Kervansaray kahvesi, Adıyaman kahvesi, Kervansaray kahvesi
Yeni kahve türlerini bilmek ister misiniz?
E-Bültene Kayıt Olun