• 0506 773 94 74
  • info@adiyamankervansaraykahve.net

Artukbey Dibek Kahve

Eyl 26 ,2017

Zamanında ve kararında içilen bir fincan Türk kahvesinin verdiği keyfi hiç bir içecek vermez. 600 yıllık bir geçmişe sahip olan kahve kültürü günümüzde de devam etmek ile birlikte çeşitli baharatlar ile farklı bir form kazanmıştır. Türk kahvesi oldukça uyarıcı bir etkiye sahiptir. Artukbey dibek kahve ise öğütülme şeklinden olayı diğer kahve türlerine nazaran daha az uyarana sahiptir.

 

 İçinde Neler Var?

 

Dibek kahvesi her ne kadar Bir çeşit Türk kahvesi de olsa öğütülme işlemi esnasında kahvenin içine katılan lezzet verici baharatlar ile aromalandırılmıştır. Artukbey dibek kahve içerisinde 7 farklı baharat bulundurur. Bu baharatlar arasında damla sakızından kakaoya kadar farklı çeşitler vardır. Özellikle içerisinde bulunan krema kahvenin acı tadını bastırarak daha yumuşak bir kahve keyfi sunar.

 

Farklı Lezzetlere Açık Olanlar İçin

 

 Farklı kahve lezzetlerine kapısı kapalı olmayan herkesin denemesi gereken ender kahve çeşitlerinden biri olan dibek kahvesi zengin içeriği sebebi ile iyi bir şifa kaynağıdır. Dibek kahvesi Türk kahvesi gibi yapılıyor olsa da kullanılan fincanın bir miktar daha büyük olması lezzet şöleninin daha uzun sürmesini sağlar.

 

 Bir büyük fincan için 2 tatlı kaşığı dibek kahvesi yeterli olacaktır. Eğer ki tat olarak daha da yumuşak bir lezzet istenirse süt kullanılabilir. Dibek kahvesi gibi daha pek çok kahveyi internet sitemizden kolay bir biçimde sipariş verebilirsiniz.

Etiketler: turk kulturu, dibek kahvesi,
Yeni kahve türlerini bilmek ister misiniz?
E-Bültene Kayıt Olun