• 0506 773 94 74
  • info@adiyamankervansaraykahve.net

Artukbey Dibek Kahvesi

Eyl 26 ,2017

 Dibek kahvesi denilince akan sular durmaktadır. Hazırlanmasının diğer kahvelere göre çok farklı olması ve aroması nedeni ile dibek kahvesi çok fazla tercih edilmektedir. Özellikle lokantalarda yenen yemeğin ardından bir dibek kahvesi içmek adet haline gelmiştir. Hazmı kolaylaştırıyor olması açısından da çok iyi gelen artukbey dibek kahvesi içenlerin beğenisini kazanmaktadır. Her yudumda ayrı mutluluk duyacağınız bu kahve 7 farklı kahvenin ve 3 farklı bitki ile birleşiminden oluşmaktadır. Süper bir lezzete sahip olmasının nedeni de budur. Hatta asla kahve içmem diyenlerin bile bu kahveyi tattıktan sonra artukbey dibek kahvesi tiryakisi olduğu kaçınılmaz bir gerçektir. Sağlığınızı ve paranızı çöpe atmamak için Adıyaman Kervansaray markası adı altında kahvenizi tercih etmelisiniz.

 

 - Artukbey Dibek Kahvesi Faydaları Nelerdir?

 

 Kahve içmenin insan vücuduna pek çok faydası bulunmaktadır. Sindirim sistemini uyaran bir etkiye sahip olması nedeni ile hazmı kolaylaştırmaktadır. Hafızanın daha güçlü olmasını sağlamaktadır. Soğuk algınlığına karşı iyi gelmektedir. İştahsızlık probleminin giderilmesinde çok etkilidir. Düzenli kullanımı sayesinde ağrılara ve migren sorununa iyi gelmektedir.

 

 - Artukbey Dibek Kahvesi Nasıl Hazırlanır?

 

 Her bir Türk kahvesi fincanı için 2 tatlı kaşığı ile Artukbey Dibek kahvesi doldurmalısınız. Her fincan için su ilave etmelisiniz. Şekerli seviyorsanız şeker ilave etmelisiniz. Cezveyi ocağa koymadan önce kahve ve suyun iyice karışmasını sağlamalısınız. Kaynayan ve köpüğü kabaran kahveyi fincanlara koymalısınız. Servis yapabilir ve keyifle içebilirsiniz. Siparişlerinizi de site sitemizden kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

Etiketler: dibek kahvesi, kahve lezzeti,
Yeni kahve türlerini bilmek ister misiniz?
E-Bültene Kayıt Olun