• 0506 773 94 74
  • info@adiyamankervansaraykahve.net

Çedene Kahvesinin İçindekiler

Eyl 26 ,2017

  Çedene kahvesinin çok eski bir kökeni olmasına rağmen son yıllarda popülerleşmiş bir kahvedir. Popüler olmasının nedeni ise çedene kahvesinin faydalı olmasından kaynaklanır, aynı zamanda çedene kahvesi en lezzetli Tür kahvelerinden birisidir, çedene kahvesinin içindekiler kahvenin faydalı olmasını sağlamaktadır.

 

 Çedene kahvesinin içindekiler ;

 

 - pisstacia terebinthuss ( halk arasında: çitlenbik ağacı)

 

 Anadolu da yetişen bir bitkidir. Genelde yerliler tarafından şerbet yapımında kullanılır, aynı zamanda şifalı çay olduğuna inanılır bitkisi kaynatılarak soğuk aylarda içilir. Bu bitkinin en yaygın ismi menengiçtir. Zaten Osmanlı da ve kaynaklarda menengiç adı ile anılır.

 

 - Türk Kahvesi

 

 Osmanlı döneminden günümüze değin süre gelen bir mirastır. Öğütülmüş kahve çekirdeklerinin kavrulması ile elde edilir.

 

 Çedene kahvesinin yararı var mıdır?

 

  Son yıllarda yapılan araştırmaların sonuçlarına göre çedene kahvesinin birçok faydası bulunmaktadır. Kahvenin popülerleşmesi ve yoğun olarak tüketilmesi bu araştırmaların artmasını sağlamıştır. çedene kahvesi nefes darlığını önler, akciğer ve solunum yolları için faydalıdır. İçeriğinde ki kahve nedeniyle vücudu kuvvetlendirerek direnç verir. Bağırsak ve sindirim sistemine bir takım faydaları bulunmaktadır.

 

 Adıyaman Kervansaray Kahvesi ( çedene kahvesi)

 

Çenede kahvesinin popülerleşmesi ve öneminin artması çedene kahvesinin sahtelerinin üretilmesini gündeme getirmiştir. Adıyaman Kervansaray Kahvesi yüzyıllık kahve kültürünü özenle sürdürerek en iyi kahve üretmeyi hedeflemiştir. Sizde güvenilir, en iyi malzeme ile üretilen sağlıklı kahve çedene kahvesi tüketiyorsanız veya tüketmeyi düşünüyorsanız sizlere Adıyaman Kervansaray Kahvesi' nin çedene kahvesini tavsiye ederim.

Etiketler: cedene kahvesi,
Yeni kahve türlerini bilmek ister misiniz?
E-Bültene Kayıt Olun