• 0506 773 94 74
  • info@adiyamankervansaraykahve.net

Dibek Kahvesi Gaziantep

Eyl 28 ,2017

Şifalı içeriği ile bir numara olan kahve ürünümüz, kahve içmeyi zevk haline getirmiştir. Kahve içmenin mükemmelliğini sunan ürünümüz, kokusuyla mest etmektedir. Kokusuyla, tadıyla, şifalı içeriği ile tercih edilen Osmanlı dibek kahvesi Gaziantep kahvemiz, konusunda uzmandır. Kahve içmenin yeni adı olan ürünümüz, kısa zamanda en çok tercih edilen sıcak içecekler içerisine girmiştir. Eski şaşalı günlerine geri dönen Osmanlı kahvesi, geleneklerimizde yer etmiş, yüzyıllar boyu içilen bir ürün haline gelmiştir.

 

 Sıra dışı Bir İkram

 

 Sıra dışı özellikleriyle, sıra dışı bir ikram olan Osmanlı kahvesi ürünü, kolay bir şekilde pişirilerek hazırlanmaktadır. 15 dakikada hazırlanan ve servis edilen Osmanlı dibek kahvesi Gaziantep, sıcak içilmektedir. Ocak üzerinde pişirilmek suretiyle hazırlanan özel kahve kategorisindeki içeceğimiz, çay ocaklarının olduğu bütün mekanlarda hazırlanmaktadır.

 

 Nefis Bir Tercih

 

Sıra dışı ve faydalı içecekler kategorisinde değerlendirilen kahve, kısa zamanda en çok tercih edilen kahve ürünü olarak tercih edilmiştir. Kahve içiminin mükemmel olması için, özel formül ile hazırlanan kahve ürünümüz, misafirlerinize sunabileceğiniz en etkili içecek olarak karşımıza çıkmaktadır. Osmanlı kahvesinin mükemmel karışımı, şifalı özelliklere sahiptir. Yani, menengiç, damla sakızı ve keçiboynuzu gibi insan sağlığını dengeleyen bitkiler, bu kahve ürününde bulunmaktadır.

 

  Bu karışım ile mükemmel şifalı bir karışım meydana getirilmiştir. Pratik hazırlanan bu ürünümüz, yine sitemizden, pratik bir şekilde sipariş edilebilmektedir. Bilgisayardan, telefondan ve tabletten kolaylıkla sipariş edebilirsiniz. Ödeme seçenekleriyle ve kolay kargo seçenekleriyle, kısa zamanda evinize kahve ürünümüz gelmektedir.

Çikolatalı Dibek Kahvesi

Çikolatalı Dibek Kahvesi

 

 

 Dibek kahvesi içeriğinde kakao tozu barındıran bir kahvedir. Sütlü oluşu sebebi ile çikolata ile maksimum uyum sağlamaktadır. Bu sebeple çikolatalı dibek kahvesi ortaya çıkmıştır. Çikolatalı dibek kahvesi, normal dibek kahvesinin içerisine ekstra çikolata eklenmesi ile yapılan lezzetli bir kahve çeşididir.

 

 Dibek kahvesinin önemli özellikleri

 

 Dibek kahvesi denince akla farklı bir şeymiş gibi gelse de dibek kahvesi aslında Türk kahvesinin biraz değiştirilmiş halidir. Aynı çekirdek kahveler kullanılmaktadır. Tek fark öğütülme biçimi ile alakalıdır. Bunun dışında Türk kahvesine oranlar birçok lezzeti bir arada barındıran dibek kahvesi, içeriğinde bulunan malzemelerin nasıl uyum içerisinde olduğunun önemli bir kanıtıdır.

 

Çikolatalı dibek kahvesi nasıl yapılır?

 

Çikolatalı dibek kahvesi yapımı çikolatalı Türk kahvesi yapımı ile aynı şekildedir. Hazır çikolata aromalı dibek kahveleri kullanılacak ise farklı, normal yapılacak ise farklı yöntemler uygulanmalıdır. Çikolatalı dibek kahvesinin yapılabilmesi için 2 temel malzemeye ihtiyaç duyulmaktadır. Bunlardan biri dibek kahvesi diğeri ise çikolatadır. Çikolata kişiye bağlı olarak bitter ya da sütlü olarak kullanılabilmektedir.

 

İlk olarak 1 tatlı kaşığı dibek kahvesi ve 1 ölçü su cezveye konmalıdır. Bu ölçüde tek kişilik kahve için 1 kare çikolata eklenmeli ve kahve pişmeye bırakılmalıdır. İsteğe bağlı olarak şeker eklenebilmektedir. Çikolatalı dibek kahvesinin ana ve en önemli malzemesi dibek kahvesidir. Orijinal dibek kahvesi lezzetini yaşamak isteyenler sitemize bir göz atabilirsiniz. Yalnızca dibek kahvesi değil her türlü kahveyi kapınıza kadar getirmekteyiz.

Etiketler: osmanli kahvesi, gaziantep,
Yeni kahve türlerini bilmek ister misiniz?
E-Bültene Kayıt Olun