• 0506 773 94 74
  • info@adiyamankervansaraykahve.net

Kervansaray kahvesi

Eyl 23 ,2017

 Dünyada kahve üretimi konusunda her ne kadar Colombiya öne çıkıyor olsa da Türkiye'de kahve üretimi ve kahve kültürü apayrı bir yere sahiptir. Türkiye'ye kahve kültürü Osmanlı döneminde Yemen ve Hicaz’dan taşınarak gelmiş olsa da bugün kendi üretimini Anadolu'nun eşsiz toraklarında gerçekleştirmektedir.

 

Bilhassa ülkemizin Adıyaman ili kahve üretimi ve kahve lezzeti ile öne çıkan bir ildir. Hatta öyle ki Adıyaman kahta kahve vadisi olarak bilinmektedir. Bu ilimizde kahve üretimine ayrı bir önem ve yer taşımaktadır. Hem kahve üretimi hem de kahveye yeni tatlar kazandırma açısından yoğun araştırma ve geliştirme çalışmaları yapılmaktadır. Adıyaman'da kendi kahve dükkânında kahve üretimi ve servisi gerçekleştiren kervansaray kahvesi bu konuda öne çıkan ve çığır açan aydınlatıcı bir rol üstlenmiştir. Geleneksel Türk kahvesini geliştirerek birbirinden farklı tatları kahve ile harmanlayarak yeni bir kahve türü ortaya çıkarmıştır.

 

 Kervansaray Kahvenin Özel Kahve Formülü

 

 Kervansaray kahvesi geliştirdiği bu özel kahve türünde yedi farklı karışımı kahve çekirdeklerinin lezzeti ile birleştirmiş hem lezzet hem de sağlık açısından oldukça özel bir formül yakalamıştır. Bu kahvenin içeriğinde is damla sakızı, menengiç, krema, kakule, kakao, çikolata ve keçiboynuzu gibi yedi farklı tadı bir fincan kahvede buluşturmaktadır.

 

 Adıyaman 'ın Yıldızı Kervansaray Kahvesi

 

 Adıyaman'daki kahve üreticileri içerisinde yaptığı çalışmalar ve yakaladığı bu eşsiz formülle özel bir konuma sahiptir. Sizde kervansaray kahvesini edinmek istiyorsanız sitenizden sipariş verebilirsiniz.

Etiketler: colombia, kahve uretimi,
Yeni kahve türlerini bilmek ister misiniz?
E-Bültene Kayıt Olun