• 0506 773 94 74
  • info@adiyamankervansaraykahve.net

Kervansaray Kahvesi Nerelerde Var

Ara 29 ,2018

Kervansaray Kahvesi Nerelerde Var

 

            Adıyaman' a özgü bir Türk kahvesi olan tarihi Adıyaman kervansaray kahvesi, gerek tadı, gerekse şifalarıyla herkesi kendine bağlıyor. Tadı ilk başlarda sütlü Türk kahvesi gibi gelse de aslında su ile hazırlanan bir kahvedir. İçerisinde 7 çeşit ürün barındırdığı için içenleri hem şaşırtıyor hem de kendine hayran bırakmaktadır. Adıyaman kervansaray kahvesi içinde yemen kahvesi, salep, keçiboynuzu, çikolata, krema, menengiç kahvesi ve damla sakızı bulunduruyor. İşte bu zengin içeriği nedeniyle içenler, içerisinde ne olduğunu tam olarak sayamamakla birlikte, tadını hayran kalıyorlar ve içtikleri bir fincan çoğu zaman onlara yetmiyor.

 

 Yedi İçerikli Kahvenin Yararları

 

            Tarihi Adıyaman kervansaray kahvesi, adından da anlaşılacağı gibi Adıyaman' a özgü, tarihi bir kahvedir. Sadece bir kahve olmamakla birlikte aynı zaman da bir şifa deposudur. İçerdiği keçiboynuzu ile midenizde yaşadığınız gaz sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz. Aynı zamanda nefes darlığı problemlerini de azalttığı bilinmektedir. Yine içerdiği damla sakızı sayesinde, mide yanması ve ağrısı gibi sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz. Özellikle yemeklerden sonra içtiğiniz kervansaray kahvesi, midenizi oldukça rahatlatacaktır. İçerisinde bulundurduğu bir diğer ürün olan salep ile de kabızlığı önleyebilirsiniz. Kabızlık dışında bir de öksürüğe iyi gelmektedir. Son olarak içerdiği çikolata sayesinde de mutluluk hormonu salgılatıp, bir yandan kahveyi yudumlayıp bir yandan da mutlu olabilmenizi sağlayan, çok çeşitli dermanları bulunduran müthiş bir üründür. Ayrıca birçok yerde ve internet sitesinde kolayca ulaşabileceğiniz bir kahvedir.

 

 Hazırlanışı

 

            Tarihi Adıyaman kervansaray kahvesinin hazırlanışı çok kolaydır. Bir fincan soğuk suyu cezveye koyup üzerine bir yemek kaşığı Adıyaman kervansaray kahvesi koyulur. İçine isteğe bağlı olarak şeker de ilave edilebilir. Daha sonra ocağa koyulan cezvede ki kahve, bir kere kaynadıktan sonra köpüğü alınıp fincana koyulur. Bir kere daha kaynatıldıktan sonra, kahve fincana ilave edilir.

 

 Tarihi Kahve Nerelerde Satılır

 

            Tarihi Adıyaman kervansaray kahvesine, ulaşabileceğiniz birçok site ve yer mevcuttur. Ama her zaman her konuda olduğu gibi bu kahvenin de bilinen bir yerden alınması, lezzetini gerçekten alabilmeniz için oldukça önemlidir. İnternetten kolayca ulaşabileceğiniz ''www.adiyamankervansaraykahve.net'' sitesini ziyaret ederek, saydığımız onca derdin dermanına ve ağzınızda bırakacak olduğu kalıcı lezzete kavuşabilirsiniz.

 

Etiketler: kervansaray kahvesi, adıyaman kervansaray kahvesi
Yeni kahve türlerini bilmek ister misiniz?
E-Bültene Kayıt Olun