• 0506 773 94 74
  • info@adiyamankervansaraykahve.net

Kervansaray Kahvesinin Tarihini Anlatan 6 Önemli Bilgi

Ara 26 ,2018

Kervansaray Kahvesinin Tarihini Anlatan 6 Önemli Bilgi

 

            7 ayrı tadın bir araya gelerek damaklarda iz bıraktığı kervansaray kahvesi keyif vermenin dışında her derde devadır. İçimi yumuşak olan tür, bu özelliğiyle Türk kahvesi içemeyenler için en ideal alternatifi yaratır. Tüm dünyanın yakından tanımaya başladığı lezzet kolay hazırlanır ve gün boyunca birden fazla kere tüketilebilir. Adıyaman kervansaray kahvesi içinde belli oranlarda bulunan malzemeler;

 

 * Yemen kahvesi

 * Menengiç kahvesi

 * Damla sakızı

 * Sahlep

 * Keçiboynuzu

 * Krema ve

 * Çikolatadır

 

 

 Kervansaray Kahvesi Hakkında Merak Edilenler

 

 1- Özel tadı, pişirilme yöntemi, kendine has kokusu, ikram şekli ve gelenek haline dönmüş tüketim biçimiyle önce Adıyaman ve çevresinde bugün ise tüm dünyada fark yaratmayı başaran kervansaray kahvesi özel bir karışıma sahiptir.

 

 2- 7 çeşit malzemenin oranlarının büyük bir titizlikle belirlendiği kahve, yumuşak içimi sayesinde şekersiz olarak da tüketilebilir. Bu özelliğiyle tüm gün kahve tüketenler tarafından da sağlıklı bir alternatif olarak görülebilir.

 

 3- Adıyaman kervansaray kahvesi içinde bulunan 7 lezzet kendi içinde birbirinden faydalıdır. Son derece önemli bir vitamin ve mineral desteği olarak kabul gören menengiç aynı zamanda yaşlanma etkilerine karşı vücut direncini artırır. Yabani fıstıktan elde edilen toz, kahveye verdiği lezzetin yanı sıra kafeinsiz olma özelliğiyle de dikkat çeker.

 

 4- Çeşitli hastalıkların doğal tedavisinde etkili olduğu kanıtlanmış olan keçiboynuzu ise bu kahveye aroma ve tat katan bir diğer bitkidir. Kilo kaybını destekleyen etkin maddesi sayesinde sindirim sistemi sorunlarının giderilmesinde de etkisi olan keçiboynuzu aynı zamanda öksürüğe de iyi gelir.

 

 5- Günlük kullanıma uygun paketler ve toplu alımlar için hazırlanan toptan kervansaray kahve ihtiyacı online olarak kolay bir şekilde karşılanabilir. Çikolatanın mutluluk veren aroması ve tadının net bir şekilde anlaşıldığı ürün soğuk kış günlerinde iç ısıtır ve beyni rahatlatıp gevşeterek günlük sıkıntıların hafiflemesinde etki sağlar.

 

 6- Kolesterolü düşürücü etkisi bilinen kremanın da içinde bulunduğu kervansaray kahve ister fincanda ister büyük bardakta hazırlanabilir. Yeni tatlar denemeye açık olanlar Türk kahvesi gibi pişirecekleri kahvenin üzerine ayrıca krema ekleyebilir ve fincanlarını kakao ya da renkli şekerlerle süsleyebilir.

 

Etiketler: kervansaray kahvesi, adıyaman kervansaray kahvesi, kervansaray kahve
Yeni kahve türlerini bilmek ister misiniz?
E-Bültene Kayıt Olun