• 0506 773 94 74
  • info@adiyamankervansaraykahve.net

Koronaya Karşı Ne İçelim?

May 15 ,2020

Koronaya Karşı Ne İçelim?

Dünya nereye gidiyor? Korona virüs ile mücadele bütün dünyada bir anda hayatı felç etti. Profesörler, her gün korona virüse karşı ‘bağışıklığın güçlendirilmesi’ uyarısında bulunuyor. Sosyal mesafe, eldiven, maske ve dezenfeksiyon gibi konular izolasyon konusunda yardımcı olurken, bağışıklığın güçlendirilmesi ise hastalık anında vücudu korumaktadır.

 

 Yüzyıllardır Anadolu'da Tüketiliyor

 

 Osmanlı zamanında meydana gelen salgınlarda ölümlerin Avrupa’ya oranla az olmasının nedeni vücut bağışıklığının çok güçlü olmasıdır. Atalarımız hastalığa ve salgına karşı Adıyaman Kahve tüketiyordu. Bu kahve, günümüzdeki zararlı suda eriyen kahveler gibi değildir. İçerisinde vücut bağışıklığını maksimum seviyeye çıkaracak olan bitkiler vardır. Adıyaman kahvesi, cengaver Osmanlı askerinin günlük içtiği bir içecektir. Osmanlının resmi içeceği Adıyaman kahvesi, hastalara özellikle ikram edilirdi.

 

 Salgın Hastalıklara Karşı Direnç Sağlıyor

 

 Sağlığını vücut direncini artırarak koruyan Osmanlı, dünyanın en iyi askerine ve en iyi ordusuna sahipti. Vücuda zararlı içecekler ve yiyecekler kesinlikle yasaktı. Adıyaman Kervansaray Kahve lezzeti yüzyıllar boyu dedelerimiz tükettiği sağlıklı bir içecektir. Osmanlı zamanında, salgınlar, hastalıklar ve benzeri birçok virüs kaynaklı hastalıkların atlatılmasında bu kahvenin rolü büyüktü.

 

 Adıyaman kahvesinin düzenli bir şekilde tüketilmesi durumunda vücudun direnci artar. Eskiler hastalara hediye olarak bu kahveyi götürürlerdi. İçerisinde damla sakızı, kahve, menengiç, keçi boynuzu, salep, krema ve çikolata bulunmaktadır.

 

 Koronaya Karşı Vücudu Koruyor

 

 Damla sakızı akciğer dostudur. Nefesinizi açar. Menengiç kalbi kuvvetlendirir ve bu bağlamda vücudun direncini artırır. Kervansaray kahve içerisinde bulunan keçi boynuzu akciğer dostudur ve akciğerde meydana gelen soğuk algınlığını ortadan kaldırır. Salep vücudu güçlendirir ve vücudu canlandırır. Çikolata enerji verir ve krema da kahveye tat verir.

 

 Tarihi geçmişe sahip olan bu kahvenin sağlıklı nesillerin yetişmesi adına Osmanlı lezzet ustaları tarafından üretildi. Sağlık için vücut direncini artırmayı tercih eden atalarımız, her zaman yararlı içecekleri ve sağlığa faydalı yiyecekleri tercih ettiler. Bu kahve, hastalanıp yatağa düşenler için ve yorgun düşenler için tercih edilen bir içecektir. Uzmanlar da koronaya karşı vücut direncinin artırılmasından yanadır. Adıyaman kahvesini düzenli tüketenler, her zaman zinde kalır. Kan dolaşımı artar.

https://www.adiyamankervansaraykahve.net/hizli-siparis

 

Etiketler: Adıyaman kahve, Adıyaman Kervansaray kahve, Kervansaray kahve
Yeni kahve türlerini bilmek ister misiniz?
E-Bültene Kayıt Olun