• 0506 773 94 74
  • info@adiyamankervansaraykahve.net

Mardin Süryani Kahvesi

Eyl 26 ,2017

Süryani kahvesi, geleneksel lezzet Türk Kahvesi' nin Mardin Süryani sunumuyla birleşmesinden doğmuştur. Mardin' e has içerisinde kakule aroması bulunan Süryani kahvesi, kahvenin tam tadını almanızı sağlıyor. Türk kahvesi şeklinde sunum edilen kahvenin farkı, yoğun tadından gelmektedir. Pişirilme farkı ise, daha uzun süre kaynatılarak ikram edilmesiyle alakalıdır. Kakule tohumu, mide sindirimine ve mide bulantısına iyi geldiği gibi iştahsızlık problemi yaşayanlar için önerilmektedir. Nefes kokusunu yok eden kakule, tiroidlerin de iyi çalışmasını sağlar. Kakule özleriyle harmanlanarak yapılan Mardin Süryani kahvesi, sert içimiyle kahve severlerin favorisidir.

 

Mardin Süryani Kahvesi Nasıl Hazırlanır?

 

Klasik Türk Kahvesi yöntemiyle pişirilir. 1 fincan su, 1 fincan Süryani kahvesi, tercihe göre şeker ilave edilebilir. Kısık ateşte karıştırılarak kaynatılır. Kaynadıktan sonra da bir süre daha ocakta kaynatılan Mardin Süryani kahvesi, tam aromasını alır. Kakule tadı kaynadıkça çıkan Süryani kahvesi sert bir içim sunmaktadır. Mardin yöresine has pişirme yöntemi ile metabolizmanın daha hızlı çalışmasını sağlayabilir, mide hazmına yarar sağlarsınız. Kahve keyfi Süryani sunumuyla, daha lezzetli halini almıştır.

 

Süryani Kahvesi Evde Yapılabilir mi?

 

Kakule tohumlarını havan yardımı ile özeyerek, kahvenize karıştırabilirsiniz. Kakuleli Türk Kahvesi karışımını cezvede pişirebilirsiniz. Odun ateşinde veya kumda pişirilen kahve her zaman daha lezzetli olmaktadır. Toptan ve perakende satış sunan Adıyaman Kervansaray Kahvesi çeşitlerinden tek tıkla hızlı sipariş verebilir, kahve çeşitlerini, taze olarak satın alabilirsiniz.

Etiketler: mardin suryani kahve,
Yeni kahve türlerini bilmek ister misiniz?
E-Bültene Kayıt Olun