• 0506 773 94 74
  • info@adiyamankervansaraykahve.net

Osmanli Kahvecisi Kahve Cesitleri

Eyl 26 ,2017

Osmanlı Kahvesinin tadı Türk kahvesinden çok daha farklıdır. Kahve 8 karışımdan oluşur. Çok güzel bir aroması vardır. İçerisinde yemen kahvesi, krema, damla sakızı, keçiboynuzu, çikolata, menengiç, salep ve karamel bulunur. Piyasada Ottoman Coffee olarak paketlenmiş olarak satılmaktadır. Yumuşak kahve sevenler için birebirdir ve muhteşem bir tadı vardır.

 

 Osmanlı Kahvesi Nasıl Yapılır?

 

 Her bir yapılacak kişi için bir fincan soğuk su cezveye koyulur. Her fincan için 1 yemek kaşığı Osmanlı kahvesi koyulur. İstenildiği kadar da şeker ilave edilir. Güzelce karıştırılarak pişmeye bırakılır. Köpürdükten sonra önce köpükleri üstünden alınır sonra fincanlara dökülür. Böylece köpüğünü kaybetmemiş olursunuz.

 

 Osmanlı Kahvecisi Kahve Çeşitleri Nelerdir?

 

Türk kahvesi de Osmanlı kahvesi de çekirdeğinden tutun pişirilme ve sunulma aşamasına kadar pek çok farklı süreçten geçer. Kullanılan malzemeler gibi çeşitleri farklı olur. Pişirmek ve yapmak için kullanılan araç gereçleri deyim yerindeyse bir müzeyi dolduracak kadar fazladır. Bu da yapılan çeşidi zenginleştirmektedir. Vanilyalı, kavunlu, fındıklı, damla sakızlı, çikolatalı çeşitleri vardır. En çok tercih edilen Osmanlı kahvecisi kahve çeşitleri için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

 

 Damla sakızlı Osmanlı kahvesi

 

 Adıyaman Osmanlı kahvesi

 

 Çikolatalı Osmanlı kahvesi

 

 Kahvenin pek çok faydası vardır. En çok kalp rahatsızlıklarına iyi geldiği bilinmektedir. Çikolata antioksidan içerdiği için kanserle mücadele etmede faydalıdır. Kalsiyum açısından zengin olduğundan kemik sağlığına da faydalıdır. Çikolata yendiği zaman mutluluk verdiği gibi çikolatalı kahve de enerji verir. İstediğiniz kahve çeşidini sitemizi ziyaret ederek bulabilir ve sipariş edebilirsiniz.

Etiketler: kahve cesitleri,
Yeni kahve türlerini bilmek ister misiniz?
E-Bültene Kayıt Olun