• 0506 773 94 74
  • info@adiyamankervansaraykahve.net

Osmanli Kahvesi Balgat

Eyl 25 ,2017

Osmanlı İmparatorluğu'nun ortaya çıkardığı ve neredeyse tüm ülkelere sunduğu Türk kahvesinin yanında, o dönemde sultanlar ve padişahlar için hazırlanan Osmanlı kahvesi Balgat da yer almaktadır. Yapılan karışımda kahvenin yanında birçok farklı bitki de bulunmaktadır. Bu yüzden oldukça faydalı olmuştur.

 

 Osmanlı Kahvesinin İçindekiler

 

 - Osmanlı kahvesi Balgat ilk olarak yemen kahvesi ile yapılmaktadır. Günümüzde moka türü ile bilinir ve tercih edilir. Aynı zamanda dünyada bulunan kaliteli kahvelerden biri olmuştur.

 

 - Kahvenin içine keçiboynuzu da atılmaktadır. Bu sayede zayıf olan ve gelişmekte olan kişiler için faydalı olmaktadır.

 

 - Vücut gereksinimleri için faydalı ve gerekli olan çikolata da kahvenin karışımında bulunmaktadır.

 

 - Kahvenin karışımını oluşturan ve kolesterolü düşüren bir diğer ürün ise krema olmuştur. Aynı zamanda krema kemikleri de güçlendirmektedir ve selüloit gibi sorun için de faydalıdır.

 

 - Akdeniz, Ege ve Sakız Adası'nda yetişmekte olan sakız ağacı, damla sakızı şekli ile kahvenin içeriğinde bulunmaktadır.

 

 - Kahvenin içinde bulunan diğer bitkiler ise menengiç ve kakule olmuştur. Ayrıca salep de karışımda bulunur.

 

 Osmanlı Kahvesinin Faydaları

 

Kahveler bilindiği gibi günde en fazla 5 fincan olarak tüketildiğinde kalp krizi riskini azaltır. Kahvede bulunan diğer bitkiler ise birçok faydaya sahiptir. Nefes açar, pankreas ve göğüs kanseri riskini azaltır, öksürük ve iltihap giderir. Daha birçok faydası bulunan Osmanlı kahvesini güvenilir bir şekilde tüketmek için Adıyaman Kervansaray Kahvesi firmamızdan sipariş etmeniz yeterli olacaktır.

Etiketler: balgat, yemen kahvesi,
Yeni kahve türlerini bilmek ister misiniz?
E-Bültene Kayıt Olun