• 0506 773 94 74
  • info@adiyamankervansaraykahve.net

Osmanlı Kahvesi Franchise

Eyl 25 ,2017

İnsanlar, dinlenecekleri zaman veya hoş sohbet ortamlarında, kahve içmeyi tercih etmektedir. Kahvenin mükemmel tadı, atasözlerine bile yansımıştır. 'Bir kahvenin kırk yıl hatırı vardır' atasözü, kahvenin özel bir yeri olduğunu göstermektedir. Misafirleriniz için sunacağınız kahve, en iyi ikram olacaktır.

 

Kahve İkramı

 

Ocak üzerinde ısıtılarak hazırlanan kahve, ocak üzerinde hazırlanmaktadır. Öncelikle, cezveye su konur. Suya, kaynamaya yakın bir tatlı kaşığı Osmanlı kahvesi atılır. Kahve köpürene kadar karıştırılır. İsteğe bağlı olacak şekilde, şeker de katılabilir. Şekerin katılması ile birlikte, kahve servise hazırdır. Şirketimizin sitesinden, kolaylıkla, bu mükemmel lezzeti sipariş edebilirsiniz.

 

Kahve Tarihi

 

Kahve, kahve çekirdeklerinin öğütülmesi ile elde edilen bir içecektir. Çok eskilere dayanan bir tarihi olmakla birlikte, Bize Yemen'den gelmiştir. Kahve çekirdekleri, halen yurt dışından gelmektedir. Yemen'in, Kanuni Sultan Süleyman tarafından fethedilmesi ile birlikte, kahve ile tanışma serüveni başlamıştır. Sade kahvenin Osmanlı'ya gelmesi ve bu kahveye, yedi çeşit bitkinin karıştırılması ile birlikte, mükemmel Osmanlı kahvesi franchise elde edilmiştir. Bu mükemmel içecek, yüzyıllar boyunca, aradığımız mükemmel lezzeti sunmuştur.

 

 Kısa zamanda popüler hale gelen Osmanlı kahvesi franchise, saraylarda, sultanların, hakanların ve cengaverlerin içeceği haline gelmiştir. Bu nedenle, Osmanlı kahvesinin manevi bir değeri vardır. Sağlıklı yaşamanın şartlarından biri, yiyeceklerimize ve içeceklerimize dikkat etmektir. Zararlı içeriğe sahip olan içeceklerden ve yiyeceklerden uzak durmak gerekir. Böylece daha sağlıklı bir vücuda sahip olabiliriz.

Etiketler: franchise, osmanli kahvesi,
Yeni kahve türlerini bilmek ister misiniz?
E-Bültene Kayıt Olun