• 0506 773 94 74
  • info@adiyamankervansaraykahve.net

OSMANLI KAHVESİNİN İÇERİSİNDE NELER BULUNUR? 

Oca 10 ,2018

OSMANLI KAHVESİNİN İÇERİSİNDE NELER BULUNUR? 

 

            Günde iki fincan kahve kişi için oldukça faydalıdır. Kahve baş ağrısından başlayarak birçok rahatsızlığa iyi gelmektedir. Osmanlı kahvesi, Osmanlı dönemin de padişahların içtiği içerisinde birçok içeriğin olduğu kahvedir. Osmanlı kahvesin de fazlasıyla faydalı ürünler bulunmaktadır. Osmanlı kahvesi padişahlara layık olması açısından birçok ürün karıştırılarak yapılmaktadır.

 

 Osmanlı Kahvesinin İçerisindeki Ürünler

 

 -Yemen kahvesi; kaliteli bir kahvedir.

 -Keçi Boynuzu; Kalsiyum ve fosfor içermektedir. Vitaminler mevcuttur.

 -Krema; Kolestrol için çok önemlidir. Kolestrolü düşürmektedir. Nefesiniz açar ve kemikleri kuvvetlendirir. Depresyonu engeller ve kişinin bağırsak problemlerini sonlandırır.

 -Çikolata; Yüksek miktarda kalorili olsa da ufacık bir parçası kişiyi mutlu etmektedir.

 -Damla Sakızı; Mide rahatsızlıklarını sonlandırır. Tıpta sakız ağaçlarının önemi vardır.

 -Melengiç; İltihap söktürücü etkisi vardır. Osmanlı da birçok iltihaplı rahatsızlık için kullanılmıştır.

 -Kakule; Hindistan’da çok kullanılan biz de yeni yeni kullanıma başlanılmış bir bitkidir. Sağlığa faydası fazladır. Arap ülkeleri de çok kullanmaktadır.

 -Salep; Öksürüğü keser ve kabızlığı giderir, bağırsak sistemini düzenler ve regl dönemlerin de ağrıları hafifletir.

 

 Tüm şifa veren bitkisel ürünlerin hepsi Osmanlı kahvesinin içerisin de mevcuttur. Osmanlı kahvesinden içilmesi bir nevi şifa getirmektedir.

 

 Osmanlı Kahvesinin Faydaları Nelerdir?

 

            Kolestrolü dengeler ve yükselmesini önler. Kolestrolü düzenlemesinden dolayı kalp rahatsızlıklarının birçoğunun önüne geçerek engellemektedir. Osmanlı kahvesinin telvesi ile cildinize yapacağınız masajlar cilt problemlerinizin önüne geçer selülit gibi bir probleminiz var ise Osmanlı kahvesinin telvesi ile bu sorununuzdan kısa süre de kurtulabilirsiniz. Bağırsak hareketlerinin düzenlenmesin de ve bağırsak problemlerinizin son bulmasına da çaredir. Doğal bir ağrı kesicidir. Baş ağrılarınız da Osmanlı kahvesi içebilirsiniz. Osmanlı kahvesi zihni de olumlu yönde etkiler. Kendinizi işinize ve okulunuzdaki derslerinize daha çok odaklanmanızı sağlar.

 

Etiketler: Osmanlı Kahvesi
Yeni kahve türlerini bilmek ister misiniz?
E-Bültene Kayıt Olun