• 0506 773 94 74
  • info@adiyamankervansaraykahve.net

Yaptat Kahvesi İçeriğinde Neler Bulunur?

Kas 17 ,2017

Yaptat Kahvesi İçeriğinde Neler Bulunur?

 

            Yaptat kahvesi, Adıyaman kervansaray kahvesi olarak ün salmış oldukça lezzetli bir kahve çeşididir. Bu kahve çeşidinin diğer kahve türlerinden ayırıcı olan özelliği ise 7 çeşitli kahve karışımı ile meydana gelmesidir. Oldukça yumuşak içime sahip olan Yaptat kahvesi, Türk kahvesi, menengiç kahvesi, keçiboynuzu, sahlep, çikolata, damla sakızı ve krema karışımlarından oluşmaktadır. 7 farklı tadın bir araya gelmesi ile birlikte oldukça lezzetli bir tadın yanı sıra şifalı bir içecek olan bu tat Adıyaman yöresinden farklı yerlere uzanmaktadır.

 

 Yaptat Kahvesinin Faydaları Nelerdir?

 

            Türk kahvesi kendi başına uygun içimi ile vücuda oldukça fazla yararı olan bir içecektir. Kolesterolü düşürme, ağrı kesme ve cildi toksinlerden arındırma etkisine sahip olan Türk kahvesi, yedi karışım sayesinde daha da faydalı bir içecek haline gelmiştir. Bu yedi karışımın her biri vücut ve cilt için farklı faydalara sahiptir. Yaptat kahvesi için kullanılan malzemelerin bir araya gelmesi demek vücudun hastalıklara karşı direnç kazanması demektir. Farklı tatların bir arada sergilendiği bu tat şeker hastaları için de hiçbir risk oluşturmamaktadır. Damla sakızı, mide ve göğüs hastalıklarına iyi gelmektedir. Keçiboynuzu, soluk yolu enfeksiyonlarından boğaz yaralarına kadar pek çok gribal enfeksiyona iyi geldiği bilinmektedir. Çikolata, vücuda enerji verir, kış aylarında koruyucu bir etkiye sahiptir, mutluluk hormonu salgılar ve antioksidan özellik gösterir. Sahlep, bağırsak ile ilgili tüm rahatsızlıkların çözümünü sağlar, kabızlığı yok eder. Tüm bunların yanı sıra farklı lezzetleri bir araya toplayan Yaptat kahvesi yumuşak içimi ile günde iki defa içildiğinde mideye ve zihin açmaya da oldukça faydalıdır.

 

 Yaptat Kahvesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

            Yaptat kahvesi, lezzet ve içerik olarak oldukça özel bir kahvedir. Kahvenin en temel özelliği ise içeriğindeki malzemelerdir. Bu nedenle, hem doğru kahve seçimi yapmak hem de uygun lezzeti bulmak için mutlaka Adıyaman Yaptat kahvesi temin eden yerlerden bu kahve alınmalıdır. Pek çok dijital ortamda da satışı yapılan bu kahve türü mutlaka güvenilir siteler aracılığı ile temin edilmelidir. Aksi halde, özellikle ilk kez bu kahve türünü tadacak kişiler kahvenin aromasını bilmedikleri için farklı lezzetler ile yanıltılabilir. Bunun haricinde, kahvenin ağzı kapalı şekilde muhafaza edilmesi ve taze şekilde temin edilmesi de lezzet konusunda oldukça etkilidir.

 

Etiketler: Yaptat Kahvesi
Yeni kahve türlerini bilmek ister misiniz?
E-Bültene Kayıt Olun