• 0506 773 94 74
  • info@adiyamankervansaraykahve.net

YAPTAT KAHVESİNİN SIRRI NEDİR?

Oca 13 ,2018

YAPTAT KAHVESİNİN SIRRI NEDİR?

 

            Yaptat kahvesi farklı kahve içmeyi sevenlerin bayılacağı bir kahvedir. Dibek taşında dövülerek yapılır. Ve Osmanlı kahvesiyle aynı içeriklere sahiptir. Karışım sağlanarak yapılır. Altı tane karışımı içerisinde bulundurur farklı bir tadı ve kokusu mevcuttur. Kahveniz de farklı aromaları denemeyi seviyor iseniz Yaptat kahvesini seveceksiniz, bunun yanında Yaptat kahvesinin birçok faydası da bulunmaktadır. Yaptat kahvesi ile günün yorgunluğunu atabilirsiniz.

 

 Yaptat Kahvesinin İçerisindekiler Nedir?

 

            Yaptat kahvesinin içerisin de altı farklı karışım bulunmaktadır. Bunlar şöyledir; Damla sakızı, krema, menengiç, keçiboynuzu, kahve ve saleptir.

 

 Yaptat Kahvesinin Faydaları Nedir?

 

            İçerisindeki salep ile bağırsak problemleriniz var ise sonlandırabilirsiniz. Kabızlık çekiyor iseniz salep buna son verecektir. Damla sakızı ile akciğerleri yenilecektir. Solunum sorunlarınız ve rahatsızlıklarınızı, Yaptat kahvesinin içerisindeki damla sakızı düzeltecektir. Sindirim sonu yaşamanız durumda yine Yaptat kahvesini içebilirsiniz, damla sakızı sindiriminizi düzenleyecektir. Yaptat kahvesinin içerisindeki krema kolesterolünüzü dengeleyecektir.

 

            Dengelenmiş kolestrol sayesinde kalp sorunlarınız da ortadan kalkacaktır. Krema ile psikolojik sorunlara da çözüm bulunabilir. Bunların başında depresyon krema sayesinde atlatılabilir. Keçiboynuzu vitaminler açısından zengindir. Yaptat kahvesinin içerisindeki keçiboynuzu ile vitamin ihtiyacınız karşılanabilecektir. Bunların dışında ise keçiboynuzu ile cinsel gücünüzü arttırabilirsiniz. İshal sorununuzu da Yaptat kahvesi içerek halledebilirsiniz. Menengiç oldukça faydalıdır, şifalı bir bitkidir. Yaptat kahvesinin içerisinde bu şifa kaynağından da bulunmaktadır. Menengiç iltihaplanmalar ile savaşmaktadır. Menengiç ses tellerine de iyi gelmektedir. Yaptat kahvesi ile şifalı bitki olan menengiç ile buluşursunuz. Yaptat kahvesini genel olarak yorumlarsak eğer mutluluk verir, rahatsızlıklarınızı ve sorunlarınızı alternatif olarak sonlandırabilir. Kahve sert olsa da içim yumuşak, rahat ve tadı şeker aromalıdır. Normal kahve gibi pişirilmektedir. Pişirirken zorlanmayacaksınız. Üzerinde köpüğü oluşmaktadır. Dilerseniz şeker ile tüketebilirsiniz.

 

Etiketler: Yaptat Kahvesi
Yeni kahve türlerini bilmek ister misiniz?
E-Bültene Kayıt Olun