• 0506 773 94 74
  • info@adiyamankervansaraykahve.net

Yemen Kahvesi

Eyl 25 ,2017

Kahvenin tarihçesi içerisinde önemli bir yere sahip olan yemen kahvesi karakter bakımından tarih boyu Türk kahvesi ile sıkı bir ilişki içinde olmuştur. İçerisinde Yemen'in dışında çok sayıda ülkenin kahve çekirdekleri ile harmanlanan kahve, en çok ilgi duyulan kahve türlerindendir. Tadı bakımından uluslararası alanda büyük beğeni toplayan yemen kahvesi oldukça kaliteli bir kahvedir.

 

Yemen Kahvesinin Özellikleri

 

Eşsiz tadıyla dünyanın en lezzetli kahvelerinden biri olan Yemen kahvesinin üretimi yaklaşık olarak 100.000 torba kadardır. Diğer ülkelerin kahvelerine göre daha küçük taneli olduğunu söylemek mümkündür. Kahvenin büyük bir çoğunluğu Sana bölgesinde toplanıp, harmanlanıp, kahve severler için satışa sunulmaktadır. Yemen kahvelerinin çeşitli türleri bulunmaktadır. Örneğin; İsmail’i Yemen'in merkezinde yetiştirilen ve geleneksel Yemen kahvesinin botanik türüdür. Bezelyeye benzeyen bir görüntüye sahip olan bu kahve, üstün kalitesiyle dikkat çekmektedir.

 

Yemen Kahvesi Üretimi

 

 Eşsiz tarım özelliklerine sahip olan Yemen'de su sınırlı olup, ülkenin tarıma uygun olan bölgesi %3 oranındadır. Dolayısıyla sınırlı sayılarda kahve üretimi yapılabilmektedir. Tadı ile büyük beğeni toplayan Yemen kahvesinin çok fazla üretilememesinden dolayı, kahvenin fiyatı biraz yüksek olmaktadır. Talebin çok olması, kahveyi fiyat olarak diğer kahvelerden ayırır. Üretimi belirli sayıda olan Yemen kahvesi tüm dünyadan ilgi görür. Bu nedenle ulaşmak biraz zor olabilir. Sizler de Yemen kahvesini seviyorsanız, sipariş vermek için sitemizi tercih edebilirsiniz. Ayrıca deneme amaçlı olarak da bu kahveyi edinebilirsiniz.

Etiketler: yemen kahvesi, turk kahvesi,
Yeni kahve türlerini bilmek ister misiniz?
E-Bültene Kayıt Olun