• 0506 773 94 74
  • info@adiyamankervansaraykahve.net

Mardin Yemen Kahvesi

Eyl 24 ,2017

Mardin Yemen Kahvesi, adını Yemen'de yetiştirilmesinden alır. Piyasada en çok sahtesi bulunan kahvelerden biridir ayrıca. Türkiye'de Yemen Kahvesi diğer kahveler baz alındığında az miktarda bulunmaktadır ve seçkin kahve satıcıları tarafından satılmaktadır. Bu yüzden kahveyi edinirken dikkatli olmakta, markasına ve tarihine, üretim yerine, resmi kurum izinlerine ve etiketlerine bakmakta fayda vardır.

 

YEMEN KAHVESİ'NİN FARKI NEDİR?

 

Yemen kahvesinin görünüm olarak diğer kahvelerden farkı daha küçük taneli oluşudur. Bu küçük taneli görünüm kahvenin işleniş biçimi ile doğrudan ilgilidir. Kahve, en zor işlenen kahvelerden biridir. Oldukça meşakkatlidir. Neredeyse toz tanesi küçüklüğündedir. İmalatı zor olduğundan ve kahve çekirdeği diğer kahvelere nazaran daha az temin edilir olduğundan öteki kahvelerle fiyat farkı vardır. Yemen Kahvesi dünyada da oldukça meşhurdur. Ünlü isimler kahveyi özel olarak kilolarla ülkelerine getirtip tüketmektedir. Sağlığa ve beyne onlarca faydası bulunmaktadır. Kahve, doğunun en meşhur içeceklerinden biridir. Kokusu dillere destandır. Yoğun bir koku ve tat barındırmaktadır.

 

 EN GÜVENİLİR ADRES

 

Kahvenin çok sayıda sahtesinin üretildiğini ve bu konu dikkatli olmanız gerektiğini söylemiştik. Yemen Kahvesi'nin en güvenilir adreslerinden biri ülkemizde Adıyaman Kervansaray Kahvesi'dir. Gönül rahatlığıyla istediğiniz boy ve gramajda alabilir, keyifle tüketebilirsiniz. Mardin Yemen Kahvesi internet sitemizden olduğu gibi telefon üzerinden de sipariş edilmektedir. Türkiye'nin neresinde olursanız olun siparişinizi verdikten bir gün sonra Mardin Yemen Kahvesi kapınıza kadar getirilir. Şimdiden afiyet Olsun...

Etiketler: yemen, mardin,
Yeni kahve türlerini bilmek ister misiniz?
E-Bültene Kayıt Olun