• 0506 773 94 74
  • info@adiyamankervansaraykahve.net

Osmanli Kahve İsimleri

Eyl 26 ,2017

Tadı oldukça lezzetli olan Osmanlı kahveleri, geçmişten günümüze kadar gelmeyi başarmıştır. Bir tür gelenek haline gelen Osmanlı kahve isimleri oldukça çeşitlidir. Damla sakızlı Osmanlı kahvesi, çikolatalı Osmanlı kahvesi, vanilyalı Osmanlı kahvesi, kavunlu Osmanlı kahvesi ve fındıklı Osmanlı kahvesi çeşitlerine göre farklı isimler almıştır. İsimlerini aromalarından alan bu Osmanlı kahve isimleri günümüzde daha çok kullanılmaktadır.

 

 Osmanlı Kahve Karışımları

 

Osmanlı döneminde saraylarda kahve ikramına oldukça önem verilirdi. Padişaha sunulan kahveler törenle ikram edilirdi. Osmanlıdan günümüze kadar taşınan kahve kültüründe değişik aromalar taşıyan kahveler, kahve severlerin beğenisini kazanmıştır. Çeşit bakımından oldukça zengin olan Osmanlı kahvesi, özel aromalarıyla farklı tatlar sunmaktadır. Osmanlı kahvesinde kakule, vanilya, fındık, damla sakızı, menengiç gibi değişik aromaları bulmak mümkündür. Efe kahvesi ve köy kahvesi gibi değişik kahve isimlerine de rastlanabilmektedir.

 

 Osmanlı Kahve Çeşitleri

 

Değişik aromalarıyla birbirinden farklı isimler alabilen Osmanlı kahveleri, tartışılmaz bir lezzete sahiptir. İçeriğinde krema, menengiç, öğütülmüş harnup, salep, damla sakızı gibi çeşitli aromalar bulunan Osmanlı kahveleri, tadanları kendisine hayran bıraktırma özelliğine sahiptir. Özellikle damla sakızlı Osmanlı kahvesi, en gözde kahve ürünlerindendir. İçeriğinde 7 farklı karışım bulunan Adıyaman Kervansaray Osmanlı Kahvesi, Osmanlı kahveleri içinde ön plana çıkan kahveler arasındadır. Keçiboynuzu, çikolata, damla sakızı, menengiç, salep, karamel ve krema karışımlarından oluşan kahveler lezzetiyle ünlüdür. Sizler de Osmanlı kahvesi siparişi vermek için sitemizi tercih edebilirsiniz.

Etiketler: kahve isimleri,
Yeni kahve türlerini bilmek ister misiniz?
E-Bültene Kayıt Olun