• 0506 773 94 74
  • info@adiyamankervansaraykahve.net

Yemen Kahvesi

Eyl 24 ,2017

Yemen kahvesi yemende yetişen hakiki ve kaliteli bir kahve çeşididir. Aromatik yapısı ve kaliteli çekirdekleri ile son derece sevilen bu kahve çekirdeği kullanıldığı kahveye bambaşka bir lezzet katmaktadır. Yemen kahvesi klasik Türk kahvesinde kullanılan çekirdekten farklıdır. Kahvede oluşan olumsuzluklar birçok kişiyi yemek kahvesine yöneltmiştir. Yemen’in birçok bölgesinde yetişen bu kahve çekirdeği yapısına göre değişiklik göstermektedir. Kahvenin en önemli ve dikkat çekici özelliği şarabımsı bir yumuşaklığa sahip oluşudur. Bu yönü ile birçok ülkeden yoğun talep görmektedir.

 

Yemen kahvesinin Türk kahvesinden farkı

 

Yemen kahvesi klasik Türk kahvesinde kullanılan kahve çekirdeklerinden çok daha farklı olmaktadır. Türk kahvesinde kullanılan çekirdekler Brezilya topraklarından gelmektedir. Orada yetişen çekirdekler çok daha farklıdır. Yemen kahvesinin kalitesinde olmayan bu çekirdekler kahvenin lezzetine olumsuz anlamda etki etmektedir. Brezilya’da yetişen bu kahvelerin gün geçtikçe kalitesizleşmesi yemen kahvesine olan yönelimi arttırmıştır.

 

 Yemen kahvesi özellikleri

 

Yemen kahvesi kendine özgü özellikleri bulunan farklı bir kahvedir. Yemen’de sürelik tüketilen bu kahve başka ülkelere de gönderilmektedir. Yemen kahvesinin başlıca özelliği çekirdeklerinin çok iri olmamasıdır. Brezilya üretimi kahveler çok daha farklı ve büyük boyutlarda olmaktadır. Bunun dışında ülkenin farklı yerlerinde yetişen bu kahve her bölgede farklılık göstermektedir. Yemen kahvesinin hangi bölgeden alınacağı kişilerin zevklerine ve isteklerine göre değişiklik göstermektedir. Orijinal yemen kahvesi satın almak isteyenler firmamızla iletişime geçebilirsiniz. En kaliteli yemen kahvelerini satışa sunmaktayız

Etiketler: yemen kahvesi,
Yeni kahve türlerini bilmek ister misiniz?
E-Bültene Kayıt Olun